Jakie są rodzaje łóżeczek dla dzieci?

Jakie są rodzaje łóżeczek dla dzieci?
14 sierpnia 2023 0 Comments

Odpowiednio dobrane łóżeczko to jeden z mebli, który powinien być możliwie jak najlepszy w pokoju dziecka. Wybór nie jest jednak tak prosty, gdyż na rynku można znaleźć wiele ich rodzajów. Co warto wiedzieć na temat każdego z nich i który jest najlepszy?

Rodzaje łóżeczek dla dzieci

Rodzajów łóżeczek dla maluchów można wymienić kilka. Najpopularniejsze są klasyczne, drewniane meble. Mowa tu o często spotykanych wysokich łóżeczkach wyposażonych w szczebelki, które najczęściej maluje się na biało. Bardzo często są to modele ze sporą regulacją, gdyż można zmieniać w nich wysokość materaca, czy też usuwać szczebelki. 

Kolejny typ to łóżeczko turystyczne. Na co dzień nie jest raczej zbyt dobrym wyborem, lecz świetnie sprawdza się podczas wyjazdów. Można je błyskawicznie złożyć lub rozłożyć, a do przechowywania i przenoszenia służy specjalny pokrowiec. Ponadto w trakcie transportu zajmuje względnie niewiele miejsca. Na sam koniec, zamiast całego łóżeczka można wybrać po prostu dostawkę do łóżka. W ten sposób maluch będzie mógł jednocześnie spać z rodzicami, jak i przyzwyczajać się do własnego miejsca do spania. 

Jaki rodzaj łóżeczka jest najlepszy?

To, który rodzaj łóżeczka jest najlepszy, zależy tylko i wyłącznie od sytuacji. Podczas jakichkolwiek wyjazdów zawsze najlepsze będą łóżeczka turystyczne. Z kolei w domu wybór pomiędzy dostawką a pełnoprawnym łóżeczkiem dla dziecka to już kwestia czysto subiektywna, zależąca od preferencji pociechy. Niektóre maluchy, by spokojnie spać, muszą po prostu czuć bliskość swojej mamy lub taty. Wtedy wygodna dostawka jednocześnie nie zabierze miejsca rodzicom i pozwoli ich maluchowi spać w pobliżu. 

Dobry wybór w dalszej perspektywie to z kolei klasyczne łóżeczko z regulacją wysokości materaca oraz wyjmowanymi szczebelkami. Standardowy model o rozmiarach 120×60 centymetrów może służyć dziecku nawet przez 2-3 lata życia. Wielki wybór takich łóżeczek można znaleźć w sklepie Klupś Meble Dziecięce.